Zapisy na warsztaty

 

kom_06

Dla mieszkańców Krakowa, Wieliczki i każdego, kto ma ochotę przyjechać 🙂

NAJBLIŻSZE TERMINY (opis poniżej)

3 marca 2018 r., godzina 15.00cztery mydła sodowe i jedno potasowe

link do strony z wydarzeniem –> klik-klik

OPIS WARSZTATÓW

Zapraszam na kolejne duże warsztaty mydlarskie, na których trzeba się będzie napracować, bo najważniejsza będzie praktyka (teoria będzie jej towarzyszyć). Na każdych warsztatach nie tylko uczestnicy zdobywają wiedzę, ja również się uczę. Uczę się słuchając Waszych pytań. Ten warsztat jest odpowiedzią na te pytania. Proponuję, by każdy zrobił cztery różne mydła, każde z nich z 1/2 kilograma tłuszczów, każde inne. Mydła zabierzecie w drewnianych formach (każdy zabierze dwie formy), tych form będzie można używać wielokrotnie. Już samodzielnie w domu pokroicie mydło w kostki.

Praktyka czyni mistrza, te warsztaty będą nastawione na działanie a efekty Waszej pracy będą bardzo różnorodne 🙂

PROGRAM

1. Mydło pielęgnujące do każdego rodzaju cery, polecane szczególnie osobom z cerą wrażliwą a także dzieciom. Każdy zdecyduje, czy będzie to mydło nagietkowo-owsiane czy też mydło z olejem lnianym. A może dwa w jednym?

2. Po pierwszym z mydeł sodowych nastawimy mydło potasowe (mydło przygotujemy metodą na gorąco), mydło w paście, dla każdego przygotujemy jeden słoiczek o pojemności ok. 200 ml. To mydło będzie Waszą bazą do przygotowania mydła mocno przetłuszczonego.

3. Mydło borowinowo-sosnowe, pachnące sosnowym olejkiem. Do tego mydła użyjemy sosnowych maceratów, gęstych i bardzo intensywnie pachnących. Dodamy też olejek, by ten zapach wzmocnić i zachować na długo. Pracujemy w parach.

4. Mydło o wielu kolorach, jego barwy ustalimy wspólnie. Użyjemy barwników i specjalnych buteleczek pozwalających wylewać masę wąską strużką. Mydło to zrobimy używając masła kakaowego, wspólnie stworzymy własną kompozycję zapachową. To mydło będzie pracą zespołową.

5. Mydło lawendowe, mocno pachnące lawendą, dwukolorowe, przemieszane drutem typu „wieszak”. Użyjemy składników, które uczynią to mydło mocno nawilżającym i bardzo miłym w użytkowaniu.

Przy każdym mydle wyjaśnię, jak została skomponowana receptura, wyjaśnię najważniejsze pojęcia, odpowiem na Wasze pytania i na pewno z tych pytań wyciągnę kolejne wnioski 🙂 

CZAS, MIEJSCE I KOSZT ZAJĘĆ

Spotykamy się 3 marca, zaczynamy o 15.00, pracujemy przez ok. 5 godzin. Warto przyjechać nieco wcześniej
adres: Wieliczka, ul. Krzyszkowicka 57, tel. 508 084 621
mail: mydlowdomu@gmail.com
koszt – 350 zł od osoby

ZASADY UCZESTNICTWA

Zapisy telefoniczne lub drogą elektroniczną potwierdzone wpłatą bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych, osoby zainteresowane proszę o kontakt, podam numer konta do wpłaty. Wystawiam faktury VAT, zainteresowanych proszę o podanie danych do faktury. Ilość miejsc ograniczona, zajęcia prowadzę dla maksymalnie 6 osób, decyduje kolejność zapisów i wpłat.

UWAGI KOŃCOWE

Kawa, herbata, woda dostępne non-stop ale z dala od mydła. I coś do jedzenia, nie pozwolę wam pracować na głodnego 🙂
Okulary ochronne, rękawiczki, maseczki będą dostępne u mnie, zadbajcie o wygodny strój raczej z tych roboczych. Zadbajcie też o wygodne obuwie, ale nie wymagam zmiany obuwia, moje podłogi są odporne i łatwe do umycia 🙂

ZAPRASZAM!

Reklamy