Zapisy na warsztaty

 

kom_07 

Dla mieszkańców Krakowa, Wieliczki i okolic 🙂

NAJBLIŻSZE TERMINY (opis poniżej)

2 grudnia 2017 r., godzina 15.00Mydła sodowe i potasowe
link do strony z wydarzeniem –> klik-klik

OPIS WARSZTATÓW

PROGRAM

1. Zaczynamy od najprostszego mydła – kokosowe mydło gospodarcze, każdy przygotuje dla siebie porcję mydełek z 500 g oleju kokosowego. Mydło będzie można wykorzystać w świątecznych porządkach i do zapierania plam, szczególnie tych tłustych.

2. Nastawiamy mydło potasowe, pracujemy w grupach. Mydła doglądamy od czasu do czasu, każdy zabiera za sobą ok. 400 ml mydła potasowego.

3. W czasie, gdy mydło potasowe się gotuje, robimy mydło sodowe. Jako dodatków użyjemy maceratów ziołowych, olejków zapachowych i jeśli ktoś bardzo zechce, to barwników 🙂 Każdy przygotuje mydełka z 500 g tłuszczów.

4. Mydła sodowe są już w foremkach, bierzemy się za mydła potasowe z wysokim przetłuszczeniem. Przygotujemy mydła z dodatkiem olejów, olejowych maceratów, glicerytów i wywarów lub odwarów. Dla każdego porcja mydła i wiedza, jak wykorzystać zrobione przez siebie mydło potasowe do uzyskania mydła mocno pielęgnującego.

5. Na koniec dla chętnych informacja i możliwość przygotowania toniku do twarzy z dodatkiem octów i innych dobroci domowej roboty.

CZAS, MIEJSCE I KOSZT ZAJĘĆ

Spotykamy się 2 grudnia, zaczynamy o 15.00. Warto przyjechaćnieco wcześniej
adres: Wieliczka, ul. Krzyszkowicka 57, tel. 508 084 621
koszt – 250 zł od osoby

ZASADY UCZESTNICTWA

Zapisy telefoniczne lub drogą elektroniczną potwierdzone wpłatą bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 złotych, osoby zainteresowane proszę o kontakt, podam numer konta do wpłaty. Wystawiam faktury VAT, zainteresowanych proszę o podanie danych do faktury. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

telefon: 508 084 621
mail: mydlowdomu@gmail.com

UWAGI KOŃCOWE

Na pewno zgłodniejemy, dlatego przygotuję składniki na sałatkę typu greckiego, wszysto pokrojone ale oddzielnie, jeśli ktoś czegoś nie jada, uda mu się tego uniknąć. Do tego pieczywo, masło, herbata, woda lub kawa. A w tzw. międzyczasie będzie można podjadać krakersiki. I oczywiście napoje dostępne non stop, ale z dala od mydła 🙂
Okulary ochronne, rękawiczki, maseczki będą dostępne u mnie, zadbajcie o wygodny strój raczej z tych roboczych. Zadbajcie też o wygodne obuwie, ale nie wymagam zmiany obuwia, moje podłogi są odporne i łatwe do umycia 🙂

 

ZAPRASZAM!

Reklamy